sobota 2. března 2013

Ndutu Safari Lodge, 2.3.

Ndutu Safari Lodge stojí v buši na jih od jezera Ndutu. Od jezera je vzdáleno možná třista metrů. Řada bungalovů je vzadu propojena zdí, ale k jezeru je lodge úplně otevřená do buše. Směrem k jezeru je buš na padesát metrů vykácený a vyčištěný, takže je z lodge vidět hladina.
Lodge postupně vznikla na místě bývalého loveckého tábora. Zakladatelem lodge byl profesionální lovec George Dove, archetyp velkého bílého lovce z koloniální éry. Dodnes jsou v restauraci k vidění jeho trofeje, včetně neskutečných buvolích rohů.
V restauraci lodge přebývá rodinka ženetek. Žijí volně, navečer se se stěhují do restaurace a polehávají na trámech. Ráno jsme je tam neviděli.
 Ženetky vzhledem trošku připomínají kočky, ale jsou to cibetkovité šelmy.
 Ubytování v Ndutu Safari Lodge je luxusní, konec konců jako veškeré ubytování tady v Tanzanii. Opravdu si nemůžeme stěžovat.

Na rozdíl od Tarangire Wildlife Lodge tady není tolik nočních stráží, takže jsme včera z večeře šli sami. Bylo to jen padesát metrů po cestě lemované lucernami na solární baterie, ale i tak jsem baterkou pečlivě pročesával každý stín.
Ráno u snídaně jsme pozorovail papoušky agapornise Fischerovy (Fischer's lovebird) , kteří se napájeli v ptačím napajedle a hnízdili vblízkém dutém stromě.

Žádné komentáře:

Okomentovat