úterý 5. března 2013

Cesta na letiště, 5.3.2013

Lake Manyara byl náš poslední park. Vyrazili jsme směrem k letišti přes Mto Wa Mbu a Arushu. v Arushe jsme se kolem 16:00 dostali do odpolední špičky. Byl tam neuvěřitelný zmatek umocněný celkovým volnějším přístupem Afričanů k dopravním předpisům. Ve snaze vyhnout se špičce Dickson zajel do oblasti kolem autobusového nádraží. Tam zmatek vrcholil, ani ne tak dopravní, jako spíš mraveniště lidí, krámků doslova se vším, pouličních prodavačů všeho možného od hodinek po kosmetiku a prodavačů různých pochutin prodávajících pasažérům autobusů přes otevřená okna.
Co mě na Africe baví je ta atmosféra: hakuna matata, všichni usměvaví, přátelští, optimisticky působící i přes ten zmatek, chaos a i chudobu.
Když jsme se vymotali z centra, všechno už šlo lehce. Za hodinku jsme dorazili na Kilimanjaro International Airport. Srdečně jsme se rozloučili s Dicksonem. Dal jsem mu tip 300 tisíc Tanzanských šilinků, tuším že něco kolem 200$. Myslím, že to bylo víc než adekvátní tomu, jak se nám celou dobu věnoval. Díky jeho skvělému vedení jsme náš pobyt vuyžili do mrtě.Co se zvířat týká, viděli jsme toho mnohem víc a mnohem zajímavějšího, než při první cestě.

Žádné komentáře:

Okomentovat