pondělí 4. března 2013

Lví smečka v kráteru Ngorongoro, 4.3.2013

Po obědě jsme se ještě krátce projeli po kráteru. Po mostě jsme přejeli říčku Munge. Všimli jsme si pár aut o kus dál, tuším že blízko bývalé lokality německé farmy z konce 19. století. Když jsme přijeli blíž, uviděil jsme lví smečku právě po hostině nad uloveným buvolem. Buvolovi byla vidět obnažená žebra a stržená tvář. Tipl bych, že lov mohl proběhnout za úsvitum protože maso už bylo oschlé.
Lví smečka vypadala impozantně. Byli tu dva samci s černou hřívou, asi pět nebo šest lvic a dva mladí samci už s vyvinutou hřivou. Tuším, že je otcové brzy vyženou ze smečky.
Jeden z dospělých samců dřímal vedle kořisti, ale nekompromisně odehnal každého, kdo by se chtěl přiblížit.
To bylo završení naší návštěvy kráteru Ngorongoro. Opět jsme měli veliké štěstí. Viděli jsme lov hyeny, zkompletovali si Velkou Šestku spatřením nosorožců a ještě jsme viděli nádherné lvy. Jen škoda, že jsme nemohli blíž ke slonům. Rád bych byl věděl, zda mezinimi je i legendární The Boss, neuvěřitelně mohutný slon s gigantickými kly, kterého tu prodávají na pohlednicích.
Cestu z kráteru jsem prospal. Zastavili jsme se v Ngorongoro Sopa Lodge, abychom se poptali, zda nemají to antibiotikum. Doktorka v Serengeti Sopa mi dala dvě platíčka, na dobrání potřebuji tři.

Žádné komentáře:

Okomentovat