středa 27. února 2013

První safari v Tarangire

Cesta do Tarangire proběhla bez problémů. Někdy kolem 14:00 jsme poobědvali u brány. Hned za branou jsme viděli pár impal, zeber a pakoňů, ale celkem daleko. Jeli jsme přes Little Serengeti k Matete Picnic Point, místu, kde jsme před rokem pozorovali celké sloní stádo. Teď tu nebylo nic. Jen dole u řeky voduška a pár volavek a v dálce skupinka aut, která cosi pozorovala.
Dickson vysílačkou zjistil, že tam mají gepardy a lvy. Opustili jsme Matete Picnic Point a vyrazili k řece. Přejeli jsme po mostě a zatočili podél břehu k východu. O kus dál jsme viděli tři žirafy: u řeky dvě samice a hned u cesty samce.
Dojeli jsme k čekajícím autům. Za řekou jsme zahlédli geparda a pár lvů, ale hodně daleko. O kus dál se páslo stádečko impal.
Vyjeli jsme na kopec. Všimli jsme si, že lvi přebrodili řeku a mohli by jít směrem k nám. Dickson zastavil auto - a opravdu, za chvíli jsme uviděli lvici, jak pomalu vystupuje do kopce naším směrem. Bylo to jako na objednávku: lvice vylezla až k nám a prošla pár metrů za naším autem!
Po chvíli se objevila dvě odrostlá lvíčata a za nimi ještě dospělá lvice s obojkem na krku. Všechny tři šly po stopě první lvice a my jsme je měli doslova na dosah ruky. Marcelka se až krčila v autě, měla z lvice respekt.
Lvi zmizeli na kopci a my se vydali dál. Zahlédli jsme na druhém břehu skupinku slonů. V Tarangire je docela hodně vody, Dickson se trochu bál brodu, ale nakonec jsme úspěšně přebrodili. Viděli jsme jednoho slona docela zblízka, u řeky se popásal na keři.
Zatáhlo se a začalo lehce pršet, ale stále nás ozařovaly paprsky nízkého slunce. Bylo asi 17:00. Jeli jsme směrem k lodgi. Narazili jsme na skupinku impal a vodušek, krásně nasvícených přes kapky deště.
Ubytovali jsme se v Tarangire Safari Lodge v pohodlných bungalovech. jsou na druhé straně lodge. Cestou k bungalovu jsme prošli tlupou paviánů, která protahovala přes lodge. Máme výhled do údolí, kde se pasou vodušky a impaly.
Před večeří jsme se osvěžili v bazénu. Udělalo nám to moc dobře.
 
Nechal jsem si vyprat pár věcí. Triko je za dolar a spodní prádlo za dva.

Žádné komentáře:

Okomentovat