úterý 26. února 2013

Odpolední safari, Arusha National park

Po návratu k čekajícímu Dicksonovi jsme vyrazili autem k Lake Momela Ndogo. Cestou jsme viděli pár dikdiků, velkou skupinu vodušek (laní) a naprosto úchvatnou skupinku zeber a žiraf. Splnil jsem si jeden sen vyfotit zebry a žirafy na jedné fotce.
U Momela Lake nebylo k vidění nic moc. Jen jeden hroch a v dálce spousta vodních ptáků úplně mimo dosah. Jezer je tu několik vedle sebe, my jsme přijeli jen k jednomu z nich.
Začinalo lehce pršet a my jsme radši vyrazili dál. Chtěli jsme vidět proslulý kráter Ngurdoto, kterému se ještě v osmdesátých letech dvacátého století přezdívalo Little Ngorongoro a žili tam nosorožci.
Cestou jsme viděli krásnou rodinku kočkodanů diadémových. Byli neuvěřitelně akční, skákali z větve na větev, škoda že to nešlo moc natočit.
O kus dál jsme viděli skupinku gueréz běloocasých. Z těch měla velikou radost Majda. Něco jsem natočil a nafotil, ale nebylo moc dobré světlo.
Kráter Ngurdoto vypadá moc pěkně, opravdu připomíná Ngorongoro, ale zvěře tam moc není. Velkou část plochy zabírá bažina zarostlá papyrusem. Bylbych tu čekal slony, ale byla tam jen skupinka buvolů.
Jsme hrozně unavení, po dvou mizerných nocích se potřebujeme pořádně dospat. Jsem moc pyšný na Majdu, jak to skvěle zvládá. Je dobře, že se jí tu líbí.

Žádné komentáře:

Okomentovat