úterý 26. února 2013

První safari - Arusha National Park, Ngurdoto lodge, 18:00

Vrátili jsme se z prvního safari v NP Arusha. Hodně se to povedlo. Ale popořadě: Po přesunu z letiště nám změnili lodge. Namísto Meru View bydlíme v Ngurdoto Lodge, která je hned vedle. Lodge je moc pěkná, jen bazén se nám nezdál moc důvěryhodný.
Přivítali jsme se s Dicksonem. Už nenosí opasek s Obamou, má safari dres Tanzanian Experience. Vyprávěl, že měl v létě úraz - zlomil si nohu, když upadl při vystupování z auta.
Trošku jsme debatovali, zda máme v ceně i pěší safari v NP Arusha, ale nakonec to vyšlo. Park začíná pár set metrů od lodge. Je hodně zarostlý lesem a vysokým bušem. na první větší planině jsme viděli pár zeber, buvoly a žirafy, ale na focení moc daleko.
 Cestou k Momela Gate jsme viděli pár kočkodanů diadémových (Blue Monkey), tady se chovaly mnohem aktivněji než předloni na Lake Manyara. Jen letmo jsme zahlédli dva exempláře malé rezavé antilopky o trošku větší než dikdik, které rychle zmizely v lese. Bohužel jsem jí nestihl vyfotit. Dickson tvrdil, že to byl red duiker. po návratu jsem dohledal, že se česky jmenuje chocholatka červená, případně chocholatka křovinná.

Žádné komentáře:

Okomentovat