středa 27. února 2013

Arusha, brýle a cesta do Tarangire, středa 27.2.2013

Ráno jsme vyrazili z Ngurdoto Lodge do Arushe. Jeli jsme pro Davidův batoh ztracený na letišti. Naštěstí batoh bez problémů dorazil do kanceláře Precision Air v centru Arushe.
Připadal jsem si v Arushe jako doma. Výměna peněz, ti stejní prodavači map, zastávka u supermarketu - všechno bylo stejné jako na podzim 2011. Jen Honza Plíva nám chyběl.
Chtěl jsem si v supermarketu koupit sluneční brýle, protože ty z Česka nepřežily cestu letadlem v ledvince. Dickson mě úplně uzemnil, když v autě vytáhl moje staré brýle se zebřím vzorem, které jsem si koupil v Seroneře v roce 2011 a pak jsem je zapomněl u Dicksona v autě! Honza s Davidem se mi tenkrát pošklebovali, že to jsou dámské brýle, ale mě to bylo jedno, protože se mi líbilo to zebrování. Rok a čtvrt je Dickson vozil s sebou!
Bohužel staré brýle nebyly moc na koukání, protože už tenkrát byly docela poškrabané. Koupil jsem si v Arushe nové od pouličního prodavače a ty staré si vezmu s sebou domů na památku.

Chtěl jsem po Dicksonovi, aby nás vzal k Askari Monumentu. Četl jsem o něm, měl to být pomník tanzanských bojovníků z II. světové války, kteří bojovali v řadách Němců proti Angličanům v Keni. Tam, kde měl být památník, jsme nic nenašli. Na tom náměstíčku s kruháčem je dnes pomník nezávislost Tanzanie. Ten Askari měl podle mé mapy být hned vedle, ale není tam, nebo jsme ho neviděli.

Žádné komentáře:

Okomentovat